Firma Zarooq Motors UAE opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcie swojego pierwszego dzieła. Jest nim SUV SandRace. Ciekawostką jest fakt, że za projekt wnętrza odpowiada Mansory!

Trzeba przyznać, że mają rozmach… Auto wygląda jakby przez chwilą zjechało z planu filmowej adaptacji gry Carmageddon, w którą za młodu zdarzało mi się pogrywać. Producent zapowiada, że SUV może bez większych problemów zmierzyć się nie tylko z torem, ale również z łatwością skopie tyłki na trasie off-roadu.

Pierwszy projekt SandRacer 500 GT został zaprezentowany w 2015 roku. Dwa lata temu firma zapowiedziała, że zamierza zbudować auto „torowo-off-roadowe”.

SandRacer 500 GT posiada napęd na tylne koła i podwozie zaprojektowane przez firmę Campos Racing Grand Prix. SUV został uzbrojony w zawieszenie regulowane w zakresie 45 mm – na asfalt i w teren.

Silnik to jednostka V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 525 KM. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem pięciobiegowej sekwencyjnej skrzyni. Całość waży zaledwie 1200 kg.

Producent planuje sprzedawać SandRacer 500 GT nie tylko w Emiratach Arabskich, ale również w Europie.

Producent zapowiada, że wkrótce ruszy budowa pierwszych 35 sztuk. Obecnie zbierane są zamówienia. Cena – 450 tys. dolarów.